egirisimofisi.com - BLOG

Mayıs 24, 2020 Yazan
Yayınlandığı Kategori EGİRİŞİM

İnternette Tabela Olarak Para Kazanabilirsiniz!


İnternet fenomenleri youtuberler vb. aslında hepsi markların yeni reklam panolarıdır. Evet, kabul edelim ki, izler aslında yeni ekonomik düzende sadece internette kendimizi birer reklam tabelesi yapmaya uğraşıyoruz. Bu tabele google reklamlarının ya da bir markanın reklamını yayınlamak için olabilir. Sonuçta, içerik üreterek takipçi edinerek para kazanmak isteyen herkesin bir amacı var;   da kendini reklam tabelası yapabilmek. Bunun için gerekli olan tek şey, takipçi sayısı..


15 yıllık web girişimcisi olarak bunu söylemek çok zor ve epey zaman aldı açıkcası kabul etmem. Son 2 yılda youtuberların yaptıklarını gördükten sonra bir web sitesi açıp girişim yapmanın ne kadar zoraki ve eski usül bir iş olduğunu daha yeni yeni kavramaya başladım. Düşünsesiniz iki kere losersınız hem bir  girişimin içeriğini ürün veya hizmet neyuse onu sağlamaya çalışıyor birde üstüne alt yapısınıda yapmaya çalışıyorsunuz yani yazılımını vs.. Oysa öbür tarafta size hazır altyapı ve reklam olanağı sına youtube ve sosyal ağ siteleri var.

Nisan 12, 2020 Yazan
Yayınlandığı Kategori EGİRİŞİM

Türkiye'de e-girişimcilik neden çıkmazda?

1. Gerçekten nitelikli ve başarılı olabilecek proje üretenin parasının ve ekibinin olmayışı
2. Yazılım yapan insanlarımızın proje içinde yer alabilecek profesyonel iş ahlaklarının olmayışı ve proje sahiplerini kıskanmaları
3. Yatırımcının bitmiş kazanan projeye yatırım yapma isteği ve fikir aşamasıdanki proje sahiplerini desteklememeleri
4. Nitelikli Proje üretebilenlerin teknik becerisinin olmayışı veya yetersiz olması
5. İşbirliği ile ve ortaklıkla projeleri birlikte başararak birlikte kazanarak var olalım aklımızın olmayışı
6. Çoğunluğun iş fikrinin çok kötü olması ve profesyonellikten uzak  olması.

Kabul edelim baştan, el hijyeni ve sosyal mesafe kuralı zaten olması gereken ve çok gecikmiş birşeydi. Bunu insanlığın yeniden ve belkide ilk defa keşfetmesi tuhaf.  Bu noktaya gelmemizde aslında bizim tıkanmış ve çıkmaza giren modern insan yaşamımızla ilgili bir durum. Bu iki temel şeyle bile yeniden başka bir şekilde dönüştürmeye başlayacak modern hayat bizi. Çünkü sadece ellerimiz kirli yaşamıyorduk, ruhumuzda kirlenmişti tamamen. Hijyene önem vermeyerek ve sosyal mesafe kuralı olmadan aslında birbirimizi zehirliyor hatta taciz ediyorduk sürekli.

Tüm dünya gözle görünmeyen bir şeyden saklanıyor, herkes evinde. Milyarlarca insan normal hayat rutinlerinin dışına çıkmak zorunda kaldı. Dört duvar arasına sıkıştığımız şu günlerde herşey hem zor hemde kolay geçiyor.

1-Start-Up sizin için nedir, nasıl tanımlarsınız?
Açık olalım, Start-up tamamen "fakirlerin" girişimcilik şekline verilen havalı bir isim, yani sermayesi ve yeterli ekibi olmayanların girişimclik şekline deniyor. Bu yüzden büyük firmaların veya parası olanların kurduğu işletmelere start-up denmiyor. Bu anlamda start-up "ben fakirim ama iş fikrim var bu şekilde yapamam ve ortaklığa, yatırıma ve yardıma açığım" diyenlerin grişimcilik modeli.

Korona Virüsü Gerçek Anlamda Girişimcilik İçin Fırsata Çevirmek
Öncelikle Korona Virüs İle Hayatımızda Neler Değişecek Onlara Bakalım ;
1. Evde daha çok zaman geçireceğiz.
2. Tasarruflu bir yaşama geçeceğiz. Daha az tüketeceğiz.
3. Sağlık harcamalarına daha çok bütçe ayıracağız

Döviz kurlarının son iki senedir gerçekten çok yüksek seviyelere ulaşması ile, bu süreçte ekonomik krizinde etkisiyle işsizliğinde tavan yaptığıçok kötü bir döneme girdik ülkecek. Tabii bu süreçte çok zor günler geçirmeye başladık ve hala geçiriyoruz... Bazılarımız; özellikle işsiz kalanlarımız, ne iş bulursak yapmaya çalıştık ve çalışıyoruz ve çoğumuz meslek ve sektör değiştirdik.

Page 1 of 2

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2019 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By websitembu.com