Egirişim Rehberi

Girişimcliğe Dair Geçrekçi Bakış Açıları

Egirişimci Olarak Görünür ve Esnek Olmaya Çalışın!

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Ülkemizde maalesef proje üreten herkesin düştüğü bir ortak hata var.  Maalesef kimse projesinden bahsetmek istemiyor ve nerdeyse herkes çalınır veya kopyalanır korkusu ile hareket ediyor.  Bu süreç sonunda ise, insanların kendilerine sakladıkları proje giderek atıl ve işlevsiz bir projeye dönüşüyor ve sonuç olarak, tek başına yapılmaya çalışıldığı içinde başarısız olunuyor.

Acele Etmeyin Kuluçkada Kalın

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Hepimiz bu yeni süreçte, virüs salgını sonrası, geleceğimiz için neler yapabileceğimizi düşünüyor ve aceleyle bir şeyler yapmak istiyoruz. Şunu da bilmemiz gerekir ki, girişim ve egirişimcilik bir anda koşulların değişmesi ile zihni tetikleyip bir şeyleri kısa sürede yapabildiğiniz bir şey değildir. Bir şeylerin olması için önce fikrin ve beynin kuluçkaya yatırılırması ve üstünde beklenmesi ve ısıtılması gerekir. Varlığını başka bir varlık üzerinden ortaya çıkaran virüs bile 14 gün kuluckada kalıyor. Sizlerde kendinize kuluçka süresi verin.

Evde çalışmak sandığınızdan da eğlenceli ve kolay olabilir! Yeterki biraz özen gösterin!

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

1. Uyku... Erken kalmaya zorlamayın kendiniz geç yatmayada, ne zaman çıkmak istiyorsanız o zaman çıkın yataktan veya ne zaman girmek istiyorsanız o zaman girin.


2. Uyanma... Su için ve mümkünse kahvaltıyı kalktıktan 1 saaat sorna yapın ve öncesinde bir portakal yiyin ve tuvalaet çıkın, tuvalete çıkmadan kahvaltı yapmayın.

 

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil

Bundan 20 yıl önce, internetle ilk tanıştığımızda, büyülenmiştik ve tek istediğimz şey, 24 saat kesintisiz internete sahip olabilmekti. Çünkü o zaman ADSL yoktu ve bilgisayarlarımızın içindeki bir modeme telefon hattını bağlıyor  Superonline gibi servis sağlayıcılarından aylık para ile aldığımız şifreleri Windowsta Çevirmeli Ağ denen bir yazılımda yazıp Türk Telekom hattı üzerinden internete bağlanıyorduk ve dakika başına telefon faturamızada bir ücret geliyordu yani 30 dakika bağlanıp bağlantıyı kesip çıkıyorudk maillerimize baktıktan ve biraz chat yaptıktan sonra. Yani muhtemelen 24 saat açık kalsa bağlantımız, en az asgari ücret kadar para öderdik. Bu çok acı birşeydi, su gibi hazırda akabilecek bir şey vardı evimizde ama istrdiğimizde açıp yıkanamıyorduk, çünkü çok pahalıydı ve musluktan çok az su akıyordu(çok yavaştı internet)

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2016 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By Erişim Ofisi