Egirişim Rehberi

Girişimcliğe Dair Geçrekçi Bakış Açıları

Evde çalışmak sandığınızdan da eğlenceli ve kolay olabilir! Yeterki biraz özen gösterin!

CoronaVirüs Sonrası Evden Çalışmada Zorlananlar İçin Tavsiyeler

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

1. Uyku... Erken kalmaya zorlamayın kendinizi geç yatmaya da, ne zaman çıkmak istiyorsanız o zaman çıkın yataktan veya ne zaman girmek istiyorsanız o zaman girin yatağa. uyku çalışma disiplininde geniş zamana yayılmalı çok uyuyarak zihninizi dinlendirebilirsiniz


2. Uyanma... Çok su için ve mümkünse kahvaltıyı kalktıktan 1 saat sonra yapın ve öncesinde C vitamimi alıp bir portakal yiyin ve tuvalate çıkın, tuvalete çıkmadan kahvaltı yapmayın. Tabii uyanınca banyo yapın.

 

3.Kahvaltı... Kahvaltıda yumurta yiyin ayrıca tatlı içeren enerji verici yiyeceklerde yiyin ama, gerçek anlamda uyanmak için öğlen gibi üstüne bir kahve için türk kahvesi veya normal.


4. Oda Düzeni... Çalışma masanızı temizleyin ve odayı havalandırın... Ve süpürgen ile yerleri süpürün en azından iki günde bir kez süpürge mutlaka yapın. 


5. Dışarı çıkma... Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyoruz ama, 5 -10 dakika dışarı çıkıp mesela besleyecek bir kedimiz sokak hayvanımız varsa onu besliyorsanız onu besleyin. Bunu şimdiye kadar yapmadıysanız mutlaka yapın ve bir hayvan sevmeye çalışın onun enerjisini alın.


6. Banyo Ve Temizlik.... Günde mümkünse en az 1 kez ama değilse gece yatmadan önce mutlaka banyo yapın ve diş fırçalayın, gece dişinizi en az 10 dakika fırçalayın, mümkünse iki fırça kullanın, biri ince telli biri kalın telli, önce kalınla kabasını fırçalayın sonr aince ile detaylı forçalayın... Ellerinizi ise gerçekten köpükleyerek özellikle SUYU KAPATARAK uzun süre köpürtüp yıkayın.


7.Çalışma Öncesi Masa Düzeni... Masanızı iyice temizleyin, deterjanlı bri kap su ile iyice silin odada yüzeyleri... Kendinize ergonomik bri alan oluşturun, KOLDUK masa, mouse ve klavye gibi şeylerinizi de dezenfekte edin... Ve pimpirikli değil ama, yeterince özen gösteren biri olup olmadığınızdan emin olun.


8. Aydınlatma... Mümkünse değil demiyorum, mutlaka sarı veya gün ışığı kullanın beyaz  ışık gerginlik yaratır. Tavandaki ışığı kapatıp masadaki abajuru kullanıın ve mümkünse monitörünüzün, laptopunuzun kenarına veya arkasına bir sarı ışık aydınlatması yapın.


9. Molalar... Çok çalıştığınızı düşündüğünüzde mola verip yatağınıza uzanın, elinizden telefonu bırakıp uyumaya çalışın ve sarı abajur ışığı ile odayı aydınlatın ve rahatlayın...


10. Abur cubur atıştırmalık... Doğal atıştırmalıkalr yiyin ve az az yiyin. Fındık ve kuru üzüm.. Ama çokd eğil 3-5 tane yiyin.. Beyninizin tamamen midenizle meşgul olacağı kadar çok yemeyin..

 

İlgili Yazılar

Elimizin Altındaki Süper Güç : İnternet

 

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2019 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By websitembu.com