Egirişim Rehberi

Girişimcliğe Dair Geçrekçi Bakış Açıları

Acele Etmeyin Kuluçkada Kalın

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Hepimiz bu yeni süreçte, virüs salgını sonrası, geleceğimiz için neler yapabileceğimizi düşünüyor ve aceleyle bir şeyler yapmak istiyoruz. Şunu da bilmemiz gerekir ki, girişim ve egirişimcilik bir anda koşulların değişmesi ile zihni tetikleyip bir şeyleri kısa sürede yapabildiğiniz bir şey değildir. Bir şeylerin olması için önce fikrin ve beynin kuluçkaya yatırılırması ve üstünde beklenmesi ve ısıtılması gerekir. Varlığını başka bir varlık üzerinden ortaya çıkaran virüs bile 14 gün kuluckada kalıyor. Sizlerde kendinize kuluçka süresi verin.

 

Bu yüzden kendinize zaman tanımakta zorlanmayın. Evet, geçen günlerinize acıyabilir ve kendinize kızabilirsiniz. Bunun yerine kendinizi verimlilik açısından ölçün ve kendiniz hakkında yeterince kaygılanın ama asla aceleyle yanlış ve yetersiz girişimlerde bulunmayın. Yaptığınız girişime zaman tanıyın ama farklı farklı şeyler deneyin ve onu geliştirin. Beyninize komutları verdiğiniz için size kısa sürede cevaplar gelecektir.

 

Önümüzde uzun bir süre var, salgının yazın ortalarına kadar iş hayatını etkileyeceği çok bariz ve bziler bu süreçte bir yandan kuluçkada yeni fikirler ve projeler üretmede olmalı bir yandan da mevcutta olan prolerimize yeni yeni şeyler katabilmeliyiz.

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2019 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By websitembu.com