Egirişim Rehberi

Girişimcliğe Dair Geçrekçi Bakış Açıları

Egirişimci Olarak Görünür ve Esnek Olmaya Çalışın!

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ülkemizde maalesef proje üreten herkesin düştüğü bir ortak hata var.  Maalesef kimse projesinden bahsetmek istemiyor ve nerdeyse herkes çalınır veya kopyalanır korkusu ile hareket ediyor.  Bu süreç sonunda ise, insanların kendilerine sakladıkları proje giderek atıl ve işlevsiz bir projeye dönüşüyor ve sonuç olarak, tek başına yapılmaya çalışıldığı içinde başarısız olunuyor.

 

Esnek Olun, Siz Yeni Kahramını Değilsiniz İnternetin

Sınırlı kaynaklarla yapılan internet girişimciliğinin en önemli yanı aslında, projenizin gerçekleştirilme sürecinde de yeterince sosyalleştirilebilir olmasıdır. Bir domain alıp kendisini süper bir girişimciye dönüştüren herkes maalesef yanıldığını zamanla anlıyor. Çünkü, internet girişimciliği  kolay bir iş değildir  ve  tek başına yapılacak bir iş değildir. Kendinizi fazla uçmadan sakinleştirip yere indirmelisiniz.


Peki nasıl davranmak gerekiyor?


Öncelikle projenizle ilgili sahip olduğunuz bireysel düşünceyi sosyalleştirmeli ve size yardım edecek ve işbiliği yapabilecek insanlara açmalısınız. Bu bir Kuluçka Merkezi de olabilir arkdaş çevreside.. Tabi ki doğru insanlarla etkileşime geçmelisiniz. Sizi küçümseyen size iyi niyetle bakmadığını düşündüğünüz herkesten uzak durmalısınız. Bunun dışında ise projenizi çok fazla abartmadan eğer gerekli fikir hak marka tescil gibi koruma gibi haklarını da almışsanız kolayca projenizi size yardım edecek insanlara açabilmelisiniz.


Projenizi Yapmak Zorunda Değilsiniz
Evet, yapmak zorunda değilsiniz eğer yeterince beceri, bilgi ve sermayeniz yoksa yapmak zorunda değilsiniz. Yani en kısa zamanda projenizi yapabilecek birine devretlemisiniz yada bir ortak bulmalısınız. Evet bunu anlamanız için yıllar ve para kaybetmek zorunda değilsiniz.

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2019 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By websitembu.com