Egirişim Rehberi

Girişimcliğe Dair Geçrekçi Bakış Açıları

Domaine Takılıp Özgün Proje Yapamamak!

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Maalesef son dönemlerde Türkiye'de domain takıntısı egirişimciliğin önüne geçmiş durumda. Oysa, egirişim dediğimiz şeyde domainin önemi eskisi kadar önemli değil... Bunun en güzel örneğini Onedio.com ile tecrübe ettik... İlk duyduğumuzda "bu saçmalık" dediğimiz bir şey, şuan Türkiye de bir marka ve sosyal içerik üreticisi en büyük firma. Geçmişi 25 yıla yakın olan Mynet.com dan  daha çok ilgi çekiyor. Hal böyle olunca egirişimde içeriği ve projenin özgünlüğünü unutup domain üzerinden bir beklentiye giren herkes, özellikle son 10 yıldır hayal kıırıklığına uğruyor.

Şunu baştan kabul edelim ki, eksik ve profesyonelliği ve operasyonel süreçleri, pazarlamayı reklamı ve çıkış stratejileri yeterli olmayan bir domain çok süper olsa bile başarı getiremiyor. Bu yüzden işte Yemeke Sepeti "Banabi" projesinin önüne "Yemek Sepeti"ni koymak zorunda kalıyor. Yani kısaca diyor ki, biz operasyonda müşteri memnuniyetinde bildiiğiniz Yemek Sepeti girişimiyiz hatta ismin önüne "Yemek Sepeti" koyarak direkt biz "o"yuz girşimimizin adı "Banabi" olsa da... 

Hal böyle olunca gerçekçi olmakta ve domaine çok takılmamakta fayda var. Projenizi tam anlamıyla planlayıp fark yaratacak şekilde güzelce detaylandırıp belirli çıkış stratejileri ile 4/4 lük yaparsanız isminiz ikinci planda olacaktır olması gerektiği gibi.

Şunu anlamak gerekiyor ki, evet her ne kadar insanlar ilk önce isme baksa da, sonrasında içeriğe bakıyor ve öyle karar veriyor

 

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2019 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By websitembu.com