Egirişim Rehberi

Girişimcliğe Dair Geçrekçi Bakış Açıları

Dünyanın İşvereni Google

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Artık bir domain alıp özgün web projesi üretmenin giderek anlamsızlaştığı bir dönemdeyiz. Sosyal ağlarda iş kovalıyor büyük çoğunluk ve şu an görünürde en revaçta olan meslek YouTuber'lık yani video içerik üreticiliği. Bu bütün dünyada geçerli en gözde meslek. Web girişimciliği çok zorlaştı çünkü; insanlar artık sosyal ağlar dışındaki platformlara güvenle bakmıyorlar. Yani herkes şüpheci ve kazıklanacağı hissiyle başka platformlarda bulunmak istemiyor.

Durum böyle olunca, herkes facebook  ve google'ın platformlarında vakit geçiriyor ve bu platformlar reklamvereneler için giderek değerli oluyor. Bununla birlikte kendi web platformunu kurup işletmek zor olduğu için insanlar sosyal ağlar üzerinde teknik bir altyapıya para yatırmadan para kazanmak istiyorlar. Bu durum giderek tekelleşen alanlar yaratıyor. Google'ın insanlara kazanç sağlaması çoğunluğa giderek cazip geliyor. Coronavirus yüzünden insanlar işini kaybediyor ve evde boş durmaktansa Google üzerinden kazanç etmenin yollarını arıyor. Adsense ve Youtuber gelirleri ile insanlar kendilerine bir kazanç kapısı arıyor. Hal böyel olunca rekabet artıyor. Facebook'un içerik üretenlere herhangi bir gelir sağlamaması ise rekabet olmadığı için giderek düşük fiyatlara insanların içeirk üreterek Google'a işçi olmasını sağladı.

 

Hakkında

egirisimofisi.com - Egirişim Ofisi, 2015 yılı Açık Girişim Ofisi fikri ile özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara egirişim çözümleri sunmak üzere 2019'da kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

© 2019 Egirişim Ofisi. All Rights Reserved. Designed By websitembu.com